Autorka podcastu, novinárka, odborníčka na diplomatický protokol a etiketu

Katarína Strýčková

Vyštudovala som žurnalistiku, politológiu a medzinárodné vzťahy na Univerzite Komenského v Bratislave. Od roku 2000 som sa dlhodobo venovala medzinárodným vzťahom a diplomatickému protokolu. Okrem iného som sa podieľala na príprave oficiálnej návštevy britskej kráľovnej Alžbety II. na Slovensku, pripravovala a riadila som inauguráciu prezidenta Andreja Kisku a v prezidentských začiatkoch som dostala príležitosť a dôveru radiť aj súčasnej prezidentke Zuzane Čaputovej.

V roku 2010 som založila a vo svojom voľnom čase viedla neformálnu skupinu Klub železných matiek, ktorý dnes funguje ako občianske združenie. Špecifickú ženskú skúsenosť a pohľad na svet totiž považujem za dôležitú, no mnohokrát na škodu nás všetkých prehliadanú hodnotu.

Zaujímajú ma témy posilňovania dôvery, spolupatričnosti, empatie a spolupráce ľudí v krajine, v ktorej žijem, ako aj v globálnom ľudskom spoločenstve. Podporujem zapájanie žien a dievčat do celospoločenskej diskusie, v ktorej môžeme všetci spoločne nachádzať riešenia problémov, ktoré nás trápia.

Aj preto som v roku 2018 vymyslela projekt rozhovorov s inšpiratívnymi a zaujímavými ženami V ženskom rode, ktorý od novembra 2019 vychádza pod hlavičkou Denníka N.

Pozrite si, čo robím